Działo się! #4

źródło zdjęcia z miniaturki

Cześć. Przepraszam za nagły brak postów, ale mój komputer odmówił współpracy, nie wspominając o telefonie. Czas na kolejny post z cyklu “działo się!”. Jak zwykle zaznaczam, że wybór bardzo subiektywny.

  1. Pojawił się trailer długo wyczekiwanego “Murder On the Orient Express“. Przyznam się szczerze, że nie czytałam ani jednej książki Agathy Christie, ale film (być może) obejrzę. Trailer do obejrzenia tutaj.
  2. A skoro już o trailerach mowa — pojawił się pierwszy trailer do jeszcze bardziej oczekiwanego “Black Panther“. Zapowiada się naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Choć jako fanka Marvela, nie jestem obiektywna. Trailer do obejrzenia tutaj.
  3. Ostatnio The New York Times poprosiło czołowych krytyków o zrobienie listy najlepszych filmów dwudziestego pierwszego wieku. Poproszono o to także kilku filmowców, w tym Sofię Coppolę i Denisa Villeneuve‘a. Więcej tutaj.
  4. Po prostu Wonder Woman! Film z Gal Gadot zaliczył naprawdę dobre otwarcie — najlepsze dla jakiejkolwiek reżyserki, ponad sto milionów dolarów. To naprawdę cieszy. Film widziałam, nie jest może idealny, ale w porównaniu z ostatnimi “filmami” DC, naprawdę daje radę. Więcej tutaj.
  5. Ruben Ostlund — zwycięzca Palme d’Or na ostatnim festiwalu w Cannes — ma w planach już kolejny film (oby nie miał problemów finansowych, jak wcześniej wspomniany reżyser), który ma nazywać się “Triangle Of Sadness“. Ma opowiadać o świecie modelingu, w którym dwie główne bohaterki zmagają się z trudami bycia modelką. Więcej tutaj.
  6. Abdellatif Kechiche, reżyser “Blue Is The Warmest Color“, musiał przeznaczyć swoją statuetkę za zdobycie Palme d’Or na aukcję, aby skończyć swój najnowszy film. To bardzo, bardzo smutna wiadomość. Bo reżyser nie powinien być zmuszony do robienia takich rzeczy… Choć cóż, czego nie robi się dla sztuki. Więcej tutaj.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s