Działo się! #2

źródło zdjęcia z miniaturki

Cześć. Wiem, że obiecałam recenzję, ale rozchorowałam się i nie mam zbytnio siły ani czasu na napisanie czegoś sensownego. Za to w zamian proponuję kolejny przegląd najważniejszych wydarzeń filmowych z ostatniego tygodnia.

  1. To może nie news typowo filmowy, ale rzecz bardzo ważna. Jessica Chastain ogłosiła, że nie będzie przyjmować ról, w których ma zarobić kilka razy mniej niż główny aktor. Smash the patriarchy! Więcej tutaj.
  2. Sofia Coppola wraca z nowym filmem. Nareszcie! Niedawno ukazał się jego trailer. To opowieść o żołnierzu zranionym w trakcie Wojny Secesyjnej, który ucieka z frontu i odnajduje schronienie w odizolowanej od świata szkole dla dziewcząt. Z czasem staje się on obiektem manipulacji i pożądania uczennic. Trailer do obejrzenia tutaj.
  3. Szykuje się najlepsza współpraca w historii kina. Prawdopodobnie w nowym filmie Martina Scorsese zagrają Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Szykuje się prawdziwa uczta dla kinofilów. Więcej info tutaj.
  4. A jednak plotki o kontynuacji — a raczej kontynuacjach — “Avatara” okazały się prawdziwe. Cameron przygotował aż cztery (!) filmy, pierwszy z nich pojawi się w kinach w 2020 roku. Więcej info tutaj.
  5. A propos sequeli — nareszcie podano oficjalną datę “Deadpoola 2”. Film będziemy mogli zobaczyć już w przyszłym roku. Czekam z niecierpliwością. Więcej info tutaj.
  6. Na koniec ciekawostka. Władze Miami zdecydowały, aby jedną z ulic miasta nazwać “Moonlight Way” jako hołd dla filmu Barry’ego Jenkinsa. Więcej info tutaj.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s