Działo się! #1

źródło zdjęcia z miniaturki

Cześć. Aby trochę urozmaicić bloga, postanowiłam wystartować z krótkim cyklem postów, w którym raz na jakiś czas (teoretycznie planuję robić to co tydzień, ale zobaczymy, jak to wyjdzie) będę robić spis najciekawszych wydarzeń ze świata filmowego. Gotowi? Start!

  1. Terrence Malick obiecuje powrót do “fabuł” i porzucenie kręcenia filmów bez scenariusza. Po słabych wynikach “Song to Song” (premiera w Polsce 19 maja), reżyser zdecydował, że kończy z improwizacjami, ponieważ czasami przez nie “można się pogubić”. Więcej tutaj.
  2. Jedne z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku: “Okja” i “War Machine” prawdopodobnie nie pojawią się na festiwalu w Cannes. Co do pierwszego tytułu — jest to film wyprodukowany przez Netflixa, a w rolach głównych pojawia się Tilda Swinton i Jake Gyllenhaal, z kolei drugi to kolejny wojenny film z Bradem Pittem. Więcej tutaj.
  3. Długo (a nawet bardzo długo) oczekiwany sequel Avatara jest już prawie pewniakiem. Według Sigourney’s Weavera prace na planie mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. No cóż, lepiej późno niż wcale. Więcej tutaj.
  4. “Ghost In The Shell” miało być murowanym hitem, a tu klapa. Kontrowersje związane z whitewashingiem skutecznie wygoniły ludzi z kina. I dobrze. Może wreszcie Hollywood zrozumie, że whitewashing to zło. Więcej tutaj.
  5. Wreszcie ktoś przypomniał sobie, że istniał ktoś tak cudowny jak Heath Ledger i jego osoba zasługuje na film dokumentalny. Trochę długo to zajęło, ale już nie mogę się doczekać. Trailer filmu “I Am Heath Ledger” do zobaczenia tutaj.
  6. Księżniczka Leia powróci w kolejnej części “Star Wars”. Informację potwierdził jej brat Todd. Więcej tutaj.

Jak widzicie, jest to naprawdę subiektywny wybór. Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać i napiszę jeszcze więcej takich postów, bo to ciekawe doświadczenie. A następna notka — to już powrót do korzeni — będzie recenzją filmu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s